Партійці Дніпра запросили містян на патріотичні екскурсії

Партійці Дніпровської міської організації “Європейської Солідарності” відновили патріотичний проєкт “Ми такі! Ми – українці!” у новому форматі. Минулими вихідними вони запросили дніпрян на екскурсію до музею “Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО”.  Ця ідея належить самим містянам. Вона народилася під час автобусних екскурсій обласним центром у рамках проекту «Найкраще місто на Дніпрі», і міський осередок партії підтримав ініціативу.

IMG_0843

 “Близько тисячі дніпрян вже подорожували Дніпром. Сотням родин ми дали можливість провести разом вихідні та насолодитися краєвидами рідного міста. І саме містяни запропонували організувати екскурсії до музею АТО. І першими ми запросили родини з самих віддалених куточків міста”, – розповіла голова Дніпровської міської організації “Європейської Солідарності”, депутат ВР 8-го скликання Тетяна Ричкова.

IMG_0927

 Перша екскурсія відбулась 22 лютого для мешканців Індустріального та Амур-Нижньодніпровського районів Дніпра. У супроводі завідувача відділом “Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО” історичного музею Вадима Якушенко вони побували на вуличній експозиції, присвяченій дорогам війни, які пройшли наші земляки.

Екскурсанти також ознайомились з унікальною внутрішньою експозицією музею, де зібрано оповіді про воїнів, волонтерів, переселенців, журналістів, капеланів і медиків, а у залі Пам’яті почули розповіді про героїв, які поклали життя за мир та незалежність нашої держави. Завершилась екскурсія переглядом унікального панорамного фільму “Дніпро – форпост України”.

IMG_1012

 За словами однієї з учасниць патріотичного музею, Віри Лещенко, вона залишилась під великим враженням від екскурсії.  “Мне вразило абсолютно усе. Я у музеї вперше, багато про нього чула, проте не уявляла, яка тут потужна експозиція. Люди, які приїхали сюди – різного віку, різних життєвих поглядів, проте всі ми реагували однаково емоційно. Панорамний фільм просто неймовірний – такі стрічки потрібно показувати кожен день на великій площі, щоб люди розуміли, де ми живемо і кому маємо бути вдячні за мир”, – каже вона.

Як каже Вадим Якушенко, такі заходи, відвідини музею АТО – це важливо.  “Ми не повинні ні на хвилину розслаблятися, адже війна не скінчилася, і судячи з останніх подій, ми дуже сильно програємо інформаційно. Від сьогоднішньої групи ми побачили відгук. Ми проводимо багато екскурсій, і по очах, по загальній атмосфері бачимо, чи “лягає матеріал”, чи викликає він емоції. Наш сьогоднішній формат був у режимі монологу, але по суті, це був діалог”, – каже завідувач відділу «Громадянський подвиг Дніпропетровщини к подіях АТО” історичного музею.

IMG_1039

Нагадаємо, що проєкт “Ми такі! Ми – українці!” був започаткований у 2017 році за ініціативи голови Дніпровської міської організації партії Тетяни Ричкової. У його рамках понад тисяча учнів шкіл області змогли побувати у гостях у легендарній 25-ій повітряно-десантній бригаді.