Проросійські сили намагаються дестабілізувати ситуацію в Дніпрі

28 липня відбулася 6-та конференцiя територіальної організації Політичної партії “Європейська Солідарність”. На якій голова депутатської фракції Політичної партії “Європейська Солідарність” Дніпровської міської ради Каміль Примаков звернувся з заявою фракції до управління СБУ у Дніпропетровській області, для надання правової оцінки діям з боку Партії «ОПЗЖ».

У місті Дніпро були розміщені борди з рекламою від Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» з закликом «Городу нужен Днепровский референдум».

Слід згадати, до чого привели подібні заклики в Донецьку, Луганську та Криму – це розхитування ситуації у містах із подальшим утворенням незаконних формувань, поява «зеленых человечков» та захват територій. Каміль Примаков вважає такі дії Партії «ОПЗЖ» незаконними і направленні на підрив територіальної цілісності держави.

Голова фракції нагадав, що коли у 2014 році ми на собі відчули так звану «русскую весну», коли проросійські сили намагались захопити адміністративні будівлі, саме місто Дніпро став форпостом у боротьбі з сепаратизмом. Саме у Дніпрі були сформовані перші блок-пости, добровольчі батальйони, та потужний волонтерський рух, також на жаль, тут ми приймали перших поранених.

“Ми були першими з місцевих самоврядувань, хто у 2015 році офіційно визнав Російську Федерацію – країною агресором, а так звані «ЛНР» та «ДНР» – терористичними організаціями.” – наголосив Каміль Примаков.

Також під час конференції одноголосно підтримали Заяву Дніпропетровської територіальної організації Політичної партії “Європейська Солідарність” на підтримку миру і єдності в Україні.

“Гібридна війна в Криму і на Донбасі освячувалися так званими «референдумами». Саме після референдумів під дулами автоматів російська пропаганда почала говорити про так звані «народ Криму» і «народ Донбасу». Референдум дорівнює сепаратизм, у яку б красиву обгортку його не вдягали. А сепаратизм – це гібридна війна, руїна, зупинка промисловості, безробіття, розруха і тисячі смертей.” – йдеться у Заяві.

“Припинені будуть будь-які паростки сепаратизму на цій землі, яка щедро полита кров`ю. Яка свого часу дала більше 25 тисяч військовослужбовців для збройних сил України. Яка залишилась підконтрольною українській владі. Яка 7 років тому дала чітку відповідь стосовно того, як вона буде жити та який прапор буде розвиватися на міськраді.” – додав до заяви народний депутат України Михайло Забродський.

“Я чітко пам`ятаю, як вішали прапор Росії під обласною адміністрацією у Дніпрі. Тоді молодь. Активісти. Волонтери, наші партійці, вийшли з протестом і чітко сказали “ні” окупантам. Сьогодні ми бачимо знову повторюється теж саме. На бордах у місті Дніпро пишуть про референдум. Ми не дамо повторитися тій самій історії знову.” – відповіла голова ВГО “Солідарна Молодь” Дінара Габібуллаєва.

Фракція Політичної партії «Європейська Солідарність» Дніпровської міської ради засуджує дії ОПЗЖ та заклики до референдуму. Президія та члени Партії одноголосно підтримали заяву Голови фракції.