У “ЄС” розкритикували ідею Зеленського щодо проведення опитування під час місцевих виборів

Співголова фракції «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко та глава ЦВК Олег Діденко розкритикували ідею проведення опитування під час місцевих виборів.

«Це відверта маніпуляція і спроба через опитувальник вплинути на провальний для “зелених” результат», — наголосила співголова фракції «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко. Вона також зазначила, що таке псевдоопитування категорично не можна допускати, адже єдина його мета — «протягти потрібні Кремлю запитання про “мир во всьом мире” і потім імплементувати це, посилаючись на волю народу».

Виглядає так, що своїм закликом до громадян відповісти на виборчих дільницях на «п’ять важливих для кожного питань» шостий президент в черговий раз порушує українське законодавство. «Ініціатива президента буде організовуватися не у відповідності з виборчим законодавством», — прокоментував ідею Зеленського глава ЦВК Олег Діденко.
Не розуміють, який саме юридичний механізм буде використаний для опитування виборців 25 жовтня і які будуть його наслідки, також у Комітеті виборців України. «Процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом України», — йдеться у заяві КВУ.