«Слуги Народу» не можуть визначитися, чи закупати російську вакцину проти COVID-19

«Україна не буде закупати російську вакцину, оскільки вона не пройшла третю стадію клінічних випробувань». «В Україну сьогодні масово завозять російську вакцину, українці вакцинуються нею цілими сім’ями».

Ці дві заяви українці почули майже одночасно. Першу — від міністра охорони здоров’я Максима Степанова, другу — від гендиректора Інституту серця МОЗ та члена медради при МОЗ Бориса Тодурова.

При цьому кардіохірург посилається на якісь схвальні відгуки від російських інфекціоністів про препарат, який Всесвітня організація охорони здоров’я навіть не включила в перелік вакцин, що перебувають на завершальному етапі випробувань.
Натомість в українському МОЗі запевняють, що ведуть перемовини про закупівлю вакцини проти COVID-19 лише зі світовими виробниками, а від заяви Тодурова про поставки російської вакцини категорично відхрещуються.

Можна було б вважати питання ввезення в Україну російського препарату хворобливою фантазією пана Тодурова (який, до речі, вже фігурував в декількох публічних скандалах, зокрема щодо проведення у ввіреному йому медзакладі дороговартісних операцій, що за законом мали бути безкоштовними), якби напередодні ми не мали заяву Медведчука про перемовини з Путіним щодо поставок російської вакцини.

Слідом за Медведчуком про ймовірну закупівлю вакцини країни-агресора висловився і «слуга народу» Олександр Качура. В принципі, немає нічого дивного в тому, що цей представник пропрезидентської монобільшості повторює тези одного з лідерів «Опозиційною платформи — За життя», враховуючи нещодавні зізнання про необхідність союзу «Слуги Народу» з ОПЗЖ та минуле самого пана Качури, яке пов’язане з медведчуківським «Українським вибором».

Звісно, до усіх цих пристрастей навколо коронавірусної вакцини можна було б ставитися, як до чергового промацування громадської думки, після якого ми б почули чергове «то була не позиція партії, а виключно особиста думка депутата», якби все це не відбувалося на тлі того, що Україна поступово підіймається у світовому «рейтингу» добової захворюваності на коронавірус Worldometers і сьогодні займає в ньому вже 12-те місце.