«ЗЕ екватор» депутати фракції «Європейська Солідарність» Дніпровської міської ради провели брифінг щодо дворіччя президентства Зеленського

Processed with VSCO with a6 preset

«ЗЕ екватор» – 2 роки президентства Зеленського, роки порожніх обіцянок та втрачених можливостей. 

Гучні та багатообіцяючи дебати на НСК «Олімпійському», багато «чому?» до п’ятого президента Петра Порошенко та порожня надія на краще. Ми пам’ятаємо кожну обіцянку, але не бачимо жодної їх реалізації. 

Депутати фракції «Європейська Солідарність» Дніпропетровської міської ради поділилися власним баченням, як “покращилось” життя українців за два роки #ЗЕвлади.

Він обіцяв припинити війну. 

“Другий рік президенту Зеленському «все равно». І результатом байдужості Президента України, головнокомандувача ЗСУ є продовження війни, загибель наших військових і скупчення російських військ на наших кордонах, що є прямою загрозою незалежності країни. Свого часу президент Порошенко об’єднав навколо України провідні європейські держави. Не минало й тижня, щоб на шпальтах європейських ЗМІ не розказували про ситуацію в країні, про санкції проти Росії, про кроки, які робила проукраїнська коаліція задля збереження незалежності України. І сьогодні Петро Порошенко готовий допомогти. «Ми готові прийняти участь у засіданні РНБО, ми готові повністю передати, навіть через два роки, бо ви два роки згаяли, позицію розгортання миротворчої місії під мандатом Ради Безпеки ООН», — зазначив Петро Порошенко. То може Зеленському варто прийняти допомогу задля свого народу? Згідно з опитуванням сьогодні 57% українців вважають владу Зеленського непрофесійною, і це підтверджується ситуацією на фронті, на міжнародній арені, в економіці, не кажучи вже про вакцинацію та пандемію коронавірусу, реформи тощо. Дорого обходяться українцям байдужість, непрофесіоналізм і корумпованість влади Президента Зеленського. Мабуть тому понад 52% українців не підтримують його ідею балотуватися на другий термін. Думай, Вово, думай!”  — зазначає Тетяна Ричкова.

Він обіцяв, що ми одними з перших закупимо вакцину проти коронавірусу.

“25 липня 2020 р. Зеленський заявив, що контролює, щоб Україна однією з перших купила вакцину проти COVID-19. «Навіть якщо вакцину проти коронавірусу розроблять наступного року, Україна має бути серед перших, кто купить її», — заявив президент України Володимир Зеленський. В Україні перша доза вакцини була вколота лише 24 лютого 2021 р. – однією з останніх у Європі. Коли вакцинація у США, Канаді, ЄС стартувала в грудні 2020 р. – на початку січня 2021. На сьогодні з початку прищеплювальної кампанії першу дозу отримали в Україні 445 859 осіб, завершили вакцинацію – 5 осіб (із них двоє отримали першу дозу за кордоном), це один з найнижчих показників на 100 осіб населення. Проте ми спостерігаємо постійне ігнорування звернень та пропозицій депутатів «Європейської Солідарності» щодо вакцинації, оснащення медичних закладів та допомоги хворим. З самого початку пандемії Фонд Порошенко постійно надає допомогу по всій Україні. Петро Порошенко запропонував готовий дієвий план вакцинації. Але навіть у такий складний час для України використати ефективні рішення запропоновані основною опозиційною партією не бажають.”  — зазначає голова фракції «Європейська Солідарність» Каміль Примаков. 

Він пообіцяв підвищити зарплати медикам у 2021 році.

“У жовтні 2020 року у посланні до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України Зеленський сказав: «Надважливим є підвищення заробітної плати медикам. З 1 вересня це зроблено на 25, 50 та 70 відсотків. Це тільки початок. Згідно з планом МОЗ, у 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря має бути 20-25 тис. грн, медичної сестри – 15 тис. грн, молодшого медичного персоналу – до 10-12 тис. грн». Але як ми бачимо, немає таких зарплат сьогодні. У бюджеті, за який проголосувала монобільшість, таких грошей не заклали. То коли ж медикам очікувати підвищення?”  — коментує Сергій Краснопольський.

Можна сперечатися які обіцянки та в якій формі Зеленський давав на виборах, однак він точно не виправдав очікування своїх виборців.

“Краще жити не стало: тарифи не зменшилися, економічне зростання було змарноване ще до пандемії, половина коронавірусного фонду, що була витрачена на дороги, не врятувала ВВП від падіння, зате збагатила наближені дорожно-будівельні компанії. Останнім часом ми спостерігаємо значне зростання цін, яке некомпетентний уряд списує на коронавірус.” — підсумовав Артем Хмельников. 

До брифінгу долучилися також депутати Валерія Петрицька, Максим Музика та Северин Маринчук.