Голова депутатської фракції «Європейська Солідарність» Дніпровської міської ради Каміль Примаков прокоментував ситуацію щодо «Північного потоку – 2»

Німеччина та США домовилися запровадити санкції щодо “Північного потоку-2”, якщо Росія використовуватиме газогін на шкоду Україні чи іншим країнам Східної Європи. 

Джерело, близьке до президента України Володимира Зеленського, повідомило виданню, що позиція Києва полягає в тому, що санкції США все ще можуть зупинити завершення будівництва газопроводу. Порте безумовно – це особистий провал Зеленського, який не зміг організувати і навіть підтримати той рівень опору проти будівництву Північного потоку-2, що існував за Порошенка. До 1 квітня 2019 року газопровід ПП-2 будували всередньому по 300 км за рік, а лише за один 2019 рік, після того як президентом став Зеленський, було збудовано ще 1315 км газопроводу.

Звичайно, Німеччина переслідує власні економічні інтереси, а США власні політичні цілі в Європі – вони не зобов’язані на шкоду собі в усіх випадках підтримувати Україну.

У 2014 році після Януковича в України не було взагалі західної допомоги та партнерів. На поставку нам зброї існувало ембарго (заборона). Тільки робота президента Порошенка призвела до надання допомоги та економічних санкцій проти Росії, всупереч економічним інтересам Заходу. Під час переговорів з канцлеркою Німеччини Ангелой Меркель президент США Джо Байден запевнив у непохитній підтримці суверінітету та територіальної цілісності України. 

Голова депутатської фракції політичної партії «Європейська Солідарність» у Дніпровській міській раді Каміль Примаков прокоментував: «Порошенко завжди проводив роботу щодо захисту інтересів України. Порошенко не здавався до останнього в найбільш безнадійних ситуаціях – наприклад переконав Францію повернути Росії 2 млрд євро за збудовані вертольотоносці “Містраль”.»

Зеленський тільки й скаржиться на попередника. Проте протягом 2019 року, коли була збудована основна частина ПП-2 Зеленський вів політику замирення Путіна, за будь-яку ціну прориваючись на зустріч з ним. Добудова ПП-2 стала ціною безрезультатного саміту у Парижі, де Зеленський нарешті подивився в очі агресору, хоч це нічого і не дало.

Фото: Deutsche Welle