Заява голови фракції «ЄС» у Дніпропетровській області Максима Курячого стосовно небезпечного стану річки Дніпро

Заява голови комісії з питань екології та енергозбереження, голови фракції «ЄС» у Дніпропетровській області Максима Курячого стала основною подією черговою сесії Дніпропетровської обласної ради.

  Розглянувши повістку денну, депутати від «ЄС» привернули увагу до проблеми, що влада намагається замовчувати, але викликає гостре занепокоєння мешканців області. А саме, жахливий стан р. Дніпро останні 10 днів.

“На Дніпрі знову екологічне лихо. Вже понад десять днів спостерігається масовий мор риби – від Черкас до Запоріжжя. Вода змінила свій колір з зеленого на коричневий, вздовж берегів стоїть нестерпний сморід. Що відбувається? Хто винний в цьому? Офіційна влада мовчить, нібито нічого страшного немає, мовляв кожного року ми стикаємось з наслідками глобальних кліматичних змін. А може, – це екологічна диверсія з боку країни-агресора? Що роблять правоохоронні органи?
Сьогодні сотні тонн мертвої риби вистелили дно й труять воду. Я хочу нагадати, що воду з Дніпра споживають близька 60 % населення України. Яка зараз якість води? Які ризики та наслідки для здоров’я людей матиме її використання у таких умовах? Це питання національної безпеки.
Мало того, що в нас другий рік лютує коронавірус. Нам що, чекати ще спалаху чуми чи холери?
Фракція «Європейська солідарність» в Дніпропетровській обласній раді виступає з ініціативою створити навколо проблеми порятунку річки Дніпро загальнонаціональну платформу з депутатів місцевих рад всіх областей та міст басейну ріки, представників громадських екологічних організацій та об’єднань, науковців, журналістів, активних громадян із залученням авторитетних міжнародних організацій та експертів.
Така загальнонаціональна платформа має бути створена на базі Дніпропетровської області. Тому я звертаюся до всіх колег, очільника ОДА Дніпропетровської області Валентна Резниченка, зараз об’єднати наші зусилля.
Це наш патріотичний обов’язок, наша спільна відповідальність перед нащадками, наш спільний внесок у європейський екологічний рух – захистити й врятувати річку Дніпро”, – заявив Максим Курячий.

Тож голова фракції “ЄС” у Дніпропетровській обласній раді вивів це питання у публічну площину, з метою привернути увагу до небезпечної ситуації. У своїй промові він звернувся до депутатського корпусу та керівництва ОДА Дніпропетровської області.