Керівник Дніпропетровської обласної організації “Європейська Солідарність” Максим Курячий розкритикував нові штрафи від Кабміну

Керівник Дніпропетровської обласної організації “Європейська Солідарність” Максим Курячий проаналізував нові штрафи на вилов риби, які Кабінет міністрів України затвердив декілька днів тому. Максим Курячий впевнений, що “новинка” спрямована проти звичайних людей і ніяким чином не зупинить браконьєрів.

“Цинізм, що шокує. Кажу, як голова комітету екології облради Дніпропетровської області. Чим глибше пірнаю у всі ці питання, тим більше розумію, що дна немає. Чи знизу стукають. Кабмін схвалив підвищення штрафів за незаконний вилов риби… Здавалось би, правильне рішення з огляду на необхідність збереження водних біологічних ресурсів від браконьєрів. Проте, викликає подив затверджений розмір штрафних санкцій”, – розповідає Максим Курячий.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, штраф за незаконний вилов карася сріблястого зросте в 93 рази (з 17 до 1,58 тис. грн), окуня – у 186 разів (з 17 до 3,16 тис. грн), краснопірки – в 23 рази (з 68 до 1,56 тис. грн), ляща – в 9,7 раза (зі 170 до 1,65 тис. грн), щуки – в 10,2 рази (вз 340 до 3,47 тис. грн), сома – в 12 разів (з 425 до 5,12 тис. грн), раків – у 130 разів (з 25,5 до 3,33 тис. грн) та ін. Уряд вважає, що «зростання матеріальної відповідальності за незаконний вилов риби дасть змогу забезпечити раціональне природокористування і сталий розвиток рибного господарства».

“Уявляєте шок, який відчує якийсь дідусь, коли інспекція нарахує йому кількатисячний штраф за те, що на 100 грам перевищив норму вилову (3 кг. риби на добу) або ловив за 100 метрів від відведеної для цього зони аматорського рибальства? Те, що браві інспектори кинуться наповнювати бюджет за рахунок штрафів саме мирних дідусів, а не лютих браконьєрів, сумніву не підлягає. А де був Кабмін з його турботою про захист цінних видів водних ресурсів, коли у липні цього року стався страшенний замор рибі у Дніпрі? За десятки, а може сотні тонн загиблої риби так ніхто й не поніс відповідальності. Ані розслідування, ані експертного обговорення причин катастрофи. Кабмін тоді мовчав як риба”, – підкреслив керівник Дніпропетровської обласної організації “Європейська Солідарність”.