Депутати “Європейської Солідарності” Дніпропетровщини відреагували на відставку Разумкова та “смерть парламентаризму”

Депутат Дніпропетровської обласної ради від «Європейської Солідарності» Христина Калюшик-Пельтек під час прес-конференції висловила позицію щодо відставки Дмитра Разумкова з поста голови Верховної Ради України.

У голосуванні за відставку Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради України фракція «Європейської Солідарності» була одностайною. 27 нардепів натисли кнопку «проти». Депутат Дніпропетровської обласної ради від «ЄС» Христина Калюшик-Пельтек зазначила: у цьому голосуванні важлива не сама постать Разумкова, а те, у який спосіб його прибрали з посади.

«Сьогодні ми, в День юриста, розмовляємо про смерть парламентаризму, яка відбулася. Тут не сама постать Разумкова, як голови Верховної Ради, нам цікава, а саме той спосіб, в який його було прибрано з посади. Голова Верховної Ради – це друга людина в країні. Перший – це президент, якого обирають на всеукраїнських виборах, і спікер, якого обирають народні обранці. І ми бачимо, що в протидію регламенту – головної інструкції, за якою працює парламент, відбулося таке собі дійство», – сказала депутат Дніпропетровської обласної ради від «Європейської Солідарності».

Христина Калюшик-Пельтек також пояснила: в тому, що відбулося у Верховній Раді 7 жовтня, українці мають вбачати більше, аніж просто кадрові зміни. «У нас відбулася повна узурпація влади і ми отримали повністю ручний парламент, як показало це голосування за відставку. В нас сталася якась навіть не нова монобільшість, а більшість тих, хто підтримує пропрезидентську позицію», – пояснила політик.

Також Христина Калюшик-Пельтек зазначила, що подібні політичні кризи можуть спричинити різні соціально-політичні процеси та ініціювати позачергові вибори. Все залежить від того, чи посилиться криза у парламенті та чи продовжать «слуги народу» війну один з одним.