Херсонська активістка Оксана Погомій: влада наказала заблокувати приміщення, де мала працювати волонтерська пекарня, намет з генераторами теж їм заважає

У Херсоні влада продовжує блокувати запуск пекарні, обладнання для якої передав Фонд Порошенка з волонтерами. Про це херсонська активістка ГО «Справа Громад» Оксана Погомій розповіла в коментарі Прямому. Вона нагадала, що очільниця міської ВЦА Галина Лугова спершу надала дозвіл на розміщення пекарні в одній зі шкіл міста, та згодом заборонила роботу пекарні. Обладнання пекарні сучасне, і планувалося, що потім воно залишиться школі.

«Ми хотіли пробити свердловину, три тижні готувалися, ще минулого четверга прийшла голова департаменту, яка сказала, що все супер. Я повідомила, що ми в понеділок будемо запускатися, у неділю вранці мені подзвонили й сказали, що пекарні не буде, ми не надаємо приміщення»,- повідомила Погомій.
За її словами, Лугова зазначила, що в місті достатньо хліба. «Так, у нас є хліб в магазинах, але у людей немає грошей, немає роботи. І хліб це насправді не про гроші, це свідчить про те, що про тебе дбають, що він спечений з любов’ю», – зауважила вона.

«Це був тільки початок, сьогодні було продовження, нас не пустили в пекарню, сказали, що у них наказ законсервувати школу», – наголосила Погомій.
Також, за її словами, до волонтерського намету, де люди можуть отримати тепло, живлення для телефонів і воду, приїхала поліція і вимагає його прибрати, бо він нібито стоїть в небезпечному місці.

Оксана Погомій має намір зустрітися з місцевими депутатами та обговорити ці проблеми.

Як повідомив Петро Порошенко, який побував у Херсоні, за вказівкою влади блокується робота пекарні, яку спеціально встановили в одному з приміщень деокупованого міста. У пекарні волонтери планують виготовляти безкоштовний хліб для містян. П’ятий Президент наголосив – попри саботаж з боку чиновників безкоштовний хліб для херсонців обов’язково буде.

«Ми привезли й встановили сучасне нове обладнання. Наша команда готова забезпечити пекарню автономним водопостачанням та електрикою. Борошном, цукром, дріжджами та робочими руками. Пекарня готова працювати цілодобово і давати щодня не менше 600 кг безкоштовного хліба. Не потрібно нічого від чиновників, окрім дозволу на це приміщення. Наші активісти роблять все, щоб велика кількість херсонців мала можливість покуштувати, вдихнути, просто відчути запашний, свіжий український хліб. Бо люди, які прожили понад 8 місяців в окупації, ще й не мають грошей, не мають роботи. Не мають нічого, крім надії й віри в Україну, яку вони пронесли через жахи російського терору», – наголошує Порошенко. Він зауважив: це несправедливо і не по-людськи, коли ті, хто усі ці місяці сидів або по закордонах, або в Києві, приїхали сюди не для допомоги людям, а щоб бути «указующим пєрстом».

«І вони вважають, що «херсонці хліба не потребують». Ми всі сьогодні маємо продемонструвати піклування про херсонців і єдність. Показати, що це – єдність всього нашого народу, всієї нашої країни в допомозі херсонцям. У нас попереду дуже важкі випробування, і ми їх подолаємо, якщо продемонструємо ту саму єдність, яку ми тримали з 24 лютого», – вважає Порошенко. «А хліб для херсонців ми обов’язково будемо пекти», – наголосив п’ятий Президент.